Materiały do samodzielnej nauki języka polskiego

Osoby, które zapiszą się na kurs językowy w szkole językowej, organizacji pozarządowej lub na uniwersytecie, otrzymają materiały dydaktyczne w cenie kursu. Cudzoziemcy, którzy decydują się na samodzielną naukę, mogą na własną rękę kupić popularne podręczniki do nauki języka polskiego jako obcego, takie jak m.in. „Start”, „Polski krok po kroku”, „Polski Jest Cool” czy „Hurra po polsku”.

Innym rozwiązaniem jest korzystanie ze stron internetowych, oferujących bezpłatne materiały dydaktyczne. Niestety, nie opracowano jeszcze dużego wyboru takich źródeł, ale osoby początkujące mogą znaleźć coś dla siebie.

Poniżej znajduje się lista stron zawierających materiały do nauki:

Pamiętajmy jednak, że w celu osiągnięcia lepszych rezultatów warto skonsultować z glottodydaktykiem zestaw ćwiczeń i pomocy dydaktycznych, z których korzystamy.

logo migrapolis

logo ue biale

Projekt "Nowa ustawa - moje nowe prawa" współfinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu na rzecz
Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa

Materiały znajdujące się na stronie nie są opiniami Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Komisja Europejska oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznejnie nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

 Copyright © by Fundacja Rozwoju Oprócz Granic, 2015