Wybór kancelarii i korzystanie z usług prawników

Przy poszukiwaniu prawnika warto skorzystać z rekomendacji znajomych, którzy korzystali z usług prawniczych w podobnych do naszej sprawach, zamiast kierować się rankingami kancelarii.

Rankingi oparte są na przeróżnych kryteriach, które w naszej konkretnej sprawie mogą nie mieć znaczenia, np. ranking oparty na kryterium ilości zatrudnionych prawników czy kryterium zysków kancelarii.

Należy wiedzieć, że w wielu kancelariach poziom usług bywa nierówny. Oznacza to, że w tym samym miejscu możemy uzyskać doskonałą obsługę prawną, jak również porady słabej jakości. Wszystko zależy od prawnika, który zajmuje się naszą sprawą. Wobec tego, zanim zdecydujemy się na wybór kancelarii – nawet tej rekomendowanej przez środowiska prawnicze – powinniśmy zapytać o prawnika, który będzie dla nas pracował i o jego doświadczenie w podobnych sprawach.

Jeżeli proponowana przez kancelarię cena jest zbyt wysoka, warto zebrać oferty od innych, porównywalnych kancelarii. Jednakże szukanie oszczędności za wszelką cenę może być przeszkodą w znalezieniu dobrej obsługi prawnej.

Ważne jest, aby prawnik przedstawił nam rzeczową i obiektywną analizę sprawy. Trzeba pamiętać, że przy skomplikowanych sprawach taka analiza może potrwać kilka dni.

Należy być dociekliwym i prosić o wskazanie słabych punktów naszej sprawy. Jeżeli prawnik, bez dokonania analizy, zapewnia nas o „wygranej sprawie”, trzeba być ostrożnym.

logo migrapolis

logo ue biale

Projekt "Nowa ustawa - moje nowe prawa" współfinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu na rzecz
Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa

Materiały znajdujące się na stronie nie są opiniami Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Komisja Europejska oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznejnie nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

 Copyright © by Fundacja Rozwoju Oprócz Granic, 2015